SCHODY GRANITOWE

Schody granitowe


Doskonałym materiałem stosowanym w produkcji schodów jest naturalny kamień, granit. Schody wykonane w ten sposób doskonale komponują się z balustradami ze stali nierdzewnej, która podkreśla chłodny charakter kamienia.

Schody wewnętrzne są pierwszoplanowym elementem architektury przestrzeni domowej. W ciągu ostatnich lat ponownie nabrały szczególnego wymiaru – pełniąc swą funkcję użytkową stały się jednocześnie elementem kompozycji wnętrza i jego dekoracją. Różnorodne kształty stopni i balustrad, a także materiały, z których są one wykonane pozwalają tworzyć we wnętrzu niezwykle oryginalne formy. Stopień zostaje zabezpieczony antypoślizgowo poprzez zastosowanie odpowiednich środków chemicznych lub grawerowanie pasów uniemożliwiających zaistnienie takich sytuacji.

Możliwe jest również umieszczenie na stopniach innej faktury niż polerowana. Stopnie mogą być satynowane lub matowione, a dzięki temu mniej śliskie. Kamienne schody są przecież stosowane również na zewnątrz, gdzie stykają się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu powierzchni płomieniowanych są one antypoślizgowe i zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

Piękno kamienia nadaje prestiż i funkcjonalność naszym pomieszczeniom, a jego trwałość przed długi okres okaże się jednak oszczędnością. Dlatego żywotność kamienia, łatwość w eksploatacji oraz utrzymanie w czystości nie sprawiające żadnych problemów, a zarazem brak potrzeby stosowania drogich środków pielęgnacyjnych, to same zalety kamiennych okładzin schodowych.

Schody granitowe – trwałe i eleganckie rozwiązanie

Schody granitowe to jedno z najtrwalszych i najbardziej eleganckich rozwiązań na rynku. Granit jest bowiem jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia materiałów naturalnych, dlatego schody wykonane z tego materiału są w stanie przetrwać wiele lat bez konieczności naprawy czy wymiany.

Szczególnie ceniony jest granit polski. Schody granitowe z polskiego granitu są nie tylko wytrzymałe, ale również piękne i eleganckie, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. 

Koszt wykonania schodów zależy przede wszystkim od wielkości schodów oraz rodzaju granitu, który zostanie wykorzystany do ich produkcji. 

Największa oferta schodów granitowych w miastach takich jak: Bogatynia, Lubań, Żagań, Żary, Gryfów Śląski, Bolesławiec, Jelenia Góra

Schody granitowe
Schody granitowe

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE SCHODÓW GRANITOWYCH

Odpowiedź: Schody granitowe są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i piękne wizualnie. Są również łatwe w utrzymaniu czystości.

Odpowiedź: Najczęściej stosowany jest granit polski, ale istnieją również inne rodzaje granitu, takie jak granit indyjski czy granit brazylijski.

Odpowiedź: Kolory granitu mogą być bardzo zróżnicowane, od białego i szarego po ciemne odcienie czarnego i brązowego.

Odpowiedź: Schody granitowe wymagają specjalistycznego montażu, dlatego zazwyczaj są one wykonywane przez profesjonalistów.

Odpowiedź: Tak, schody granitowe są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ granit charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i zapewnia dobrą przyczepność.

Odpowiedź: Tak, schody granitowe są stosunkowo ciężkie, dlatego wymagają odpowiedniego podparcia i konstrukcji.

Odpowiedź: Tak, schody granitowe są popularne ze względu na swoją trwałość, estetykę i łatwość w utrzymaniu czystości.

POLONIA Granit to ponad 20 lat doświadczenia w branży kamieniarskiej