BLATY

BLATY

Kuchnia to pomieszczenie z pewnością centralne w każdym domu, w którym jego mieszkańcy spędzają określoną część każdego dnia. I tu dla kamienia naturalnego znaleziono miejsce, choćby przez jego zastosowanie przy tworzeniu mebli kuchennych. Kuchenne blaty granitowe zyskują coraz większą popularność. Ważną ich cechą jest naturalność: nie zawierają związków chemicznych, przez co są bezpieczne dla zdrowia. Blaty granitowe są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę (można stawiać gorące naczynia), zarysowania, uderzenia i zaplamienie. Gładka i błyszcząca powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości, a jednocześnie jest przyjemna w dotyku.

Firma Polonia Granit produkuje najwyższej jakości granitowe blaty kuchenne, z podwieszanymi zlewozmywakami czy też zlewami montowanymi na równi z blatem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, potrafimy zrealizować każdy, nawet najbardziej nietypowy projekt. Blaty granitowe mają bogatą kolorystykę, nieograniczone wręcz wzornictwo. Najwyższa jakość użytego kamienia do produkcji blatów granitowych, pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez lata. Kamień nadaje każdej kuchni szlachetny i niepowtarzalny charakter. Warto pamiętać, że blat granitowy w każdej kuchni wygrywa w konkurencji z tworzywami sztucznymi. Potrzeba otaczania się materiałami naturalnymi, takimi jak kamień i drewno, zdaje się wynikać nie tylko z ich piękna, ale też z odczucia, że domy wykończone materiałami naturalnymi są zdrowsze. Blaty kuchenne wykonane z granitu są przede wszystkim ekologiczne, gdyż ich zwarta struktura uniemożliwia wchłanianie jakichkolwiek substancji zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii. Granitowe blaty kuchenne prezentują się bardzo elegancko dodając kuchni luksusowego charakteru co jest ich niepodważalnym atutem.

Zlewozmywaki podwieszane mocowane od spodu blatu tworzą jednolitą całość z blatem. Rozwiązanie takie charakteryzuje się nie tylko estetycznym wyglądem, lecz jest również szalenie praktyczne. W tym systemie nie ma wystających rogów i kantów. Takie połączenie blatu kuchennego ze zlewem jest idealnie gładkie i wodoodporne. Ułatwia pracę i czyszczenie wokół zlewozmywaka (bezproblemowe zsuwanie resztek lub wody do zlewozmywaka).

Kamień naturalny nadaje łazience szlachetny i niepowtarzalny charakter. Łazienka, nawet bardzo mała, nabiera wytworności i może z powodzeniem pełnić w mieszkaniu rolę pomieszczenia reprezentacyjnego. Szczególnie łazienki połączone ze strefą ogólną mieszkania, dostępne dla gości powinny współgrać ze stylem pomieszczeń tej strefy. Od kreatywności projektanta zależy w jaki sposób kamień zostanie położony na powierzchni podłogi czy ścian; czy będą to duże tafle, czy niewielkie, może rozdrobnione.

Bogactwo faktur i kolorów, daje nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni. Blaty łazienkowe wykonane z granitu, mają bogatą kolorystykę, nieograniczone wręcz wzornictwo. Najwyższa jakość użytego kamienia do produkcji blatów łazienkowych, okładzin ścian, podłóg, pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez lata. Nie bez znaczenia są również właściwości naturalnego kamienia: odporność na ścieranie, zaplamienia, gładka i błyszcząca powierzchnia pozwalająca na łatwe utrzymanie w czystości.

POLONIA Granit to ponad 20 lat doświadczenia w branży kamieniarskiej