PARAPETY

PARAPETY

Parapety Granitowe posiadają wiele cech dodatnich z którymi warto zapoznać się przy doborze materiału w swym domu. Granit opierają się kwaśnym deszczom i promieniom UV. Parapety z granitu posiadają wysoką odporność na ścieranie i są łatwe w pielęgnacji. Wykonane z wysokiej jakości kamienia świetnie prezentują się na wewnętrznych i zewnętrznych ścianach naszych domów. Szeroka gama kolorystyki pozwala nam na perfekcyjne dobranie parapetu z granitu do ściany budynku. Powierzchnia kamienia może być polerowana, szlifowana, szczotkowana lub palona.

Wybierając parapety zewnętrzne powinniśmy brać pod uwagę kolorystykę takich elementów jak elewacja, kostka brukowa, czy kolor ram okiennych. Parapety na zewnątrz budynków spełniają nie tylko rolę dekoracyjną ale zapewniają też prawidłowe odprowadzenie wody, zabezpieczając elewację budynku przed zaciekami. Dlatego ważne jest też prawidłowe zwymiarowanie parapetów tak aby ich szerokości pozwalała na swobodne kapanie wody bezpośrednio na ziemię.

O wysokich walorach i bardzo łatwiej pielęgnacji parapetów granitowych nikogo dziś już chyba nie trzeba przekonywać. Parapety z granitu są bardzo funkcjonale zarówno jako parapety wewnętrzne jak i parapety zewnętrzne. Trwałość i estetyka parapetów z kamienia jest nie do zastąpienia przez jakikolwiek inny materiał.

POLONIA Granit to ponad 20 lat doświadczenia w branży kamieniarskiej